elearning

Το ΠΕ.Κ.Ε.Σ Θεσσαλίας, διά των Σ.Ε.Ε. ΠΕ02 Ιουλίας Κανδήλα, Αγγελικής Φούντα, Χρήστου Ντάμπλια και Αναστασίου Μάτου, οι Σύνδεσμοι Φιλολόγων Μαγνησίας, Λάρισας, Τρικάλων και οι Φιλόλογοι της Καρδίτσας, σε συνεργασία με την «Πολύτροπη Γλώσσα» καλούν σε διαδικτυακή επιμόρφωση τις/τους φιλολόγους των σχολικών μονάδων δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης της Περιφέρειας Θεσσαλίας την Δευτέρα 17 Μαΐου 2021 και ώρα 18.00-20.00. Στην επιμόρφωση θα παρουσιαστεί η φιλοσοφία της «Πολύτροπης Γλώσσας», καθώς και το νέο επίκαιρο υλικό που δημιουργήθηκε μέσα στο 2021. Θα δοθεί έμφαση στα σύγχρονα εκπαιδευτικά εργαλεία που αξιοποιούν την τεχνολογία και την τέχνη, για τη διδασκαλία της Γλώσσας και της Λογοτεχνίας στο Γυμνάσιο και στο Λύκειο.Θα παρουσιαστούν, επίσης, μερικές πρώτες εφαρμογές του νέου υλικού στις σχολικές τάξεις.

Η εικονική αίθουσα της διαδικτυακής επιμόρφωσης βρίσκεται στην διεύθυνση: https://minedusecondary2.webex.com/meet/vmantzorou

Την εκδήλωση συντονίζει η πρόεδρος του Δ.Σ. του Συνδέσμου Φιλολόγων ν. Μαγνησίας κ. Βίκυ Μαντζώρου.

Παρακαλούμε δείτε το συνημμένο αρχείο.