elearning4

Αγαπητοί συνάδελφοι

Σας προσκαλώ σε διαδικτυακή  επιμορφωτική δράση συνεργασίας την  Τετάρτη 7 Απριλίου 2021 και ώρα 18.00- 20.00 με θέμα : «Συμπεριφορικές-Συναισθηματικές Δυσκολίες Μαθητών και Ενδυνάμωση Εκπαιδευτικών σε περιόδους κρίσεων στη Σχολική Κοινότητα»  για να καταγράψουμε μαζί τους προβληματισμούς σας, να λύσουμε απορίες και να συνδιαμορφώσουμε σκέψεις και προτάσεις μας ως προς τη διαχείριση συμπεριφορικών και συναισθηματικών δυσκολιών των μαθητών μας σε περιόδους κρίσεων, όπως αυτή που διανύουμε κατά την τρέχουσα φάση της συνεχιζόμενης πανδημίας και των πρόσφατων επικίνδυνων φυσικών φαινομένων.

Την επιμορφωτική μας δράση θα πλαισιώσει η Ψυχολόγος του ΚΕΣΥ Μαγνησίας κ. Βερέμη Βικτώρια και θα ακολουθήσει διάλογος.

Παρόλο που η συμμετοχή σας είναι προαιρετική, λόγω κρισιμότητας της κατάστασης, παρακαλώ σας όπως ανταποκριθείτε θετικά στην επιμορφωτική δράση συνεργασίας μας στην πλατφόρμα Sisco Webex  :

Παρακαλούμε δείτε το συνημμένο αρχείο.