adults class

Για τους φιλολόγους Λυκείων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Λάρισας

επιστημονικής καθοδήγησης των Συντονιστών Εκπαιδευτικού Έργου Ντάμπλια Χρήστου και Αγγελικής Φούντα.

Προσκαλούμε τους εκπαιδευτικούς φιλολόγους (ΠΕ02) που διδάσκουν το μάθημα Αρχαία Ελληνική Γλώσσα της Γ΄ τάξης Ημερήσιου Γενικού Λυκείου και Δ’ τάξης Εσπερινού Γενικού Λυκείου (μάθημα Ομάδας Προσανατολισμού Ανθρωπιστικών Σπουδών) σε επιμορφωτική συνάντηση την Παρασκευή 15/03/2019 και ώρα από 12:00 έως 14:00 στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του 7ου Λυκείου Λάρισας (Ακαρνανίας και Λακωνίας στη συνοικία της Χαραυγής).
Η συνάντηση πραγματοποιείται στο πλαίσιο επικοινωνίας και συνεργασίας με τους εκπαιδευτικούς και θα συζητηθούν τα παρακάτω θέματα:
α) Παρουσίαση των αλλαγών στην αξιολόγηση των Αρχαίων Ελληνικών στη Γ’ Λυκείου ( Χρήστος Ντάμπλιας ΣΕΕ του ΠΕΚΕΣ Θεσσαλίας)
β) Νέα προσέγγιση των ασκήσεων – ενδεικτικά παραδείγματα. ( Φούντα Αγγελική ΣΕΕ του ΠΕΚΕΣ Θεσσαλίας)
Οι διευθυντές/ντριες των σχολικών μονάδων παρακαλούνται για την έγκαιρη ενημέρωση των εκπαιδευτικών και την κατάλληλη τροποποίηση του ωρολογίου προγράμματος, ώστε να μην παρακωλύεται η λειτουργία του σχολείου.
Παρακαλούμε να ενημερωθούν ενυπόγραφα οι εκπαιδευτικοί που διδάσκουν το μάθημα Αρχαία Ελληνική Γλώσσα της Γ΄ τάξης Ημερήσιου Γενικού Λυκείου και Δ’ τάξης Εσπερινού Γενικού Λυκείου (μάθημα Ομάδας Προσανατολισμού Ανθρωπιστικών Σπουδών).

Οι Συντονιστές Εκπαιδευτικού Έργου
Χρήστος Ντάμπλιας ΠΕ02